Ročník 2019

S radostí Vám můžeme oznámit, že Kamilce poputovalo vybraných 132 972 Kč!

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na tomto ročníku kavárny jakýmkoliv způsobem podíleli. ???? Ať už propagací, pomocí s přípravami, realizací, nebo samotnou návštěvou kavárny, či přispěním sebemenší částky.
Také obrovské díky patří Vám všem za podporu a za to, že jste byli po celý čas s námi a byli součástí letošního sedmého ročníku pro Kamilku! ❤️

Částka se byla Kamilce předána v Moravských Budějovicích na MÚ.

Může jít o obrázek text, kde se píše COFFEE το HELP 2019: 132 972,- SKAUT MoravskaOrlice Mor. or.Budejovice Budejovice ...dekujeme!

Na koho vybíráme

Může jít o obrázek text, kde se píše Skautské stredisko Moravská Orlice vespolupráci mestem mestem Moravské Budejovice porádá sbírku na pomoc Kamilce COFFEE το HELP 12.-15 12. 2019 Skautská klubovna, Blahoslavova 1697, Moravské Budejovice Otevreno máme V: Čtvrtek 12 12. 11:00 19:00 Pátek 12. 11:00 11:00-21:00* Sobotu 14. 12. 11:00 19:00 Nedeli 15. 12. 11:00 19:00 *od 9:00kavárna pri svičkach kavarna.orlicemb.cz SKAUT MoravskaOrlice Moravske Budéjovice

Kamilka se narodila v listopadu roku 2008, kdy vše proběhlo v pořádku, těhotenství i porod.
V prvních měsících krásně prospívala, až kolem 4. měsíce, kdy přišly záchvaty. Další za 14 dní a už jsme jezdili z jedné nemocnice do druhé. Kolem 1. roku jsme se dozvěděli diagnózu, která byla v šesti letech potvrzena.
Jedná se o mitochondriální encefalomyopatii, Leighův syndrom, těžká mentální retardace, epilepsie, centrální hypotonický syndrom, porucha růstu a hepatopatie.
Laicky řečeno: Mitochondrie jsou buněčné organely, které pro tělo vytváří energii a díky tomu se člověk může pohybovat, sedět, chodit, dýchat i polykat.
Kamilka vývojem odpovídá 3 měsíčnímu dítěti, drží hlavičku, ale jinak jen leží. Má skoliózu páteře a před dvěma lety prodělala operaci právě kyčle. Jakékoliv nemoci spojené s dýchacími problémy by pro Kamilku měly fatální následky
Navzdory všemu je naše Kamča veselá holčička, kterou vše zajímá, má ráda lidi kolem sebe. Tyto rehabilitace Kamči usnadní život a hlavně svaly se uvolní nebudou tak spastické.
Bohužel vše stojí spoustu peněz a zdravotní pojišťovny hradí minimum. Totéž je u zdravotních pomůcek, které na cvičení potřebuje.
Chtěli bychom Kamilce poskytnout další intenzivní rehabilitační pobyty ve Znojmě ( kde týden stojí 5.100,- a je vhodné je absolvovat 4x za rok). Dalši, pro nás dulezity, je Fyziobeskyd ve Frýdku Místku a samozřejmě cvičení Feldenkraisovou metodou ( hodina cvičení stojí 1.000,- potřeba je 9 lekcí za týden). Tyto pobyty mají mnohem větší efekt než klasické rehabilitace.

Předběžná kalkulace:
1.pobyt tedy 5.100,-/za týden
2.pobyt tedy 20.500,-/ za 14 dní
3.pobyt tedy 9.000,-/ za týden
U většiny není započítané ubytování, jídlo, cesta a další výdaje s tím spojené.

Život se nám úplně obrátil, ale NEVZDÁVÁME SE! Každý den je pro nás důležitý a snažíme se že všech sil ho Kamilce zpříjemnit. Její úsměv nás žene dál. Je to naše bojovnice!

Ze srdce mockrát děkuji Milada Jurková (maminka)

 

Veřejná sbírka

Chcete-li pomoci, ale nemůžete do kavárny přijít, pro Kamilku byl zřízen speciální účet, na který můžete zasílat jakoukoli finanční částku až do 21.01.1989.

č. ú. 0

Příspěvky jsou zcela dobrovolné a bez nich by náš projekt ani nemohl fungovat. Děkujeme!

Jídelní a nápojový lístek

Fotogalerie