Adámka

Jedno ze dvou dítek, pro které letošní kavárna je určena, je šestiletý Adámek Kouba z Jihlavy, který už od svého narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou.
Zpočátku rodiče s Adámkem rehabilitoval výhradně pomocí Vojtovy metody. Postupem času přidali Bobatha, jógu pro děti se speciálními potřebami, hipoterapii a intenzivní neurorehabilitační pobyty typu TheraSuit. V součtu je Adámek v „plném nasazení“ a tím pádem s maminkou mimo domov bezmála 4 měsíce v roce. Ono rehabilitační nasazení ale příliš nepolevuje ani doma a skoro bez nadsázky Adámkovi doma říkají, že je profesionální sportovec. Možná i díky tomuto „sportovnímu“ nasazení má vždy dobrou náladu a tím nabíjí i všechny kolem něho, včetně jeho milujících rodičů.
V loňském roce také Adámek podstoupil mini invazivní operaci, při které mu byly zjednodušeně řečeno odstraněna spastická svalová vlákna, která mu i přes každodenní protahování znemožňovala fyziologické postavení nožek. Stejně jako účinné neurorehabilitační pobyty, hipoterapii a další, ani tuto operaci nehradí zdravotní pojišťovna. Po operaci opět absolvovali intenzivní rehabilitace a jak se postupem času zjistilo, bez této operace a intenzivních rehabilitací by se Adámek dále neposunul.
Nyní je schopen několika samostatných krůčků na rovném povrchu, avšak zatím hodně rozevlátě a s občasnými pády. Od stavu před rokem ale stejně ohromný pokrok. Dále tedy samozřejmě chtějí pokračovat v nastaveném trendu a rádi by kromě rehabilitačních pobytů Bobath a TheraSuit absolvovali v příštím roce také 2 hiporehabilitační pobyty v centru Mirakl v Bohuslavicích. Cena těchto dvou pobytů vychází na 41800,- Kč, keré bychom rádi v rámci letošní Coffee to Help pro Adámka vybrali. 😊
Sdílejte, ať se nás může přispět co nejvíce.. Děkujeme! ❤️