O projektu

Skautský charitativní projekt „Coffee to Help“ vznikl v roce 2013 jak jinak než-li nad kávou. Dvě vedoucí tehdy přemýšlely, jak by zrealizovaly svůj sen – vlastnit jednou kavárnu. Tou dobou 4. dívčí oddíl Slunečnice pomáhal při různých akcí (rozvážení Betlémského světla, vyrábění rukodělných výrobků, za jejichž výtěžek jsme nakupovaly jídlo a hračky pejskům do útulku). Tak proč nespojit sen a pomoc do jednoho?

DSC_1192

Cílem akce je pomoci dlouhodobě nemocnému dítěti z okolí Moravských Budějovic. Pomáháme právě dětem, jelikož jsou věkově blíž skautkám, které si vše organizují samy. Tím si rozvíjí svou schopnost komunikovat, organizovat a být též zručné.

Projekt probíhá formou čtyřdenní kavárny v předvánočním čase, kdy se skautská klubovna promění v místo setkávání obyvatel města. Jídelní lístek tvoří vlastnoručně upečené dobroty skautek a jejich rodičů, kterým též patří velký dík. Nápoje pak jsou připravovány na místě a nabídka je vskutku široká.

dsc_0127_panorama1-1

Za pět let existence projektu jsme pomohly pěti dlouhodobě nemocným dětem z okolí našeho města Moravské Budějovice, které nás v našem snažení podporovalo. Od 24 000 korun, které se podařilo vybrat na samotném začátku jsme se loni přehoupli přes 80 000 korun a to jen díky Vám!

V roce 2015 byly skautky odměněny Cenou veřejnosti v soutěži Gratias Tibi, díky níž se podívaly až do francouzského Štrasburku. Též se probojovaly mezi pět nejlepších projektu v rámci akce Brána k druhým.cropped-DSC03625.jpg

Pomozte nám zrealizovat šestý ročník a zapojte se i Vy do sbírky! Můžete tak učinit tím, že přijdete v době konání akce nebo přispěje na konto. Veškeré informace naleznete v sekci Ročník 2018.